Make your own free website on Tripod.com

BEBEKLER HAKKINDA ISTEDIGINIZ HERSEY BURADA...

ikiz bebek bekliyorum

Home
BEBEGIN CINSIYETINI SECEBILIRMISINIZ ?
OYUNCAK REHBERI
BEBEGINIZIN BAKIMI
BEBEGIN ILK BANYOSU
BEBEGINIZI NASIL YIKAMALISINIZ ?
BEBEGINIZIN CAMASIRLARI
Hamilelikte olusan cilt degisimleri
BEBEK YOLDA
DOGUMA HAZIRLANMA
ikiz bebek bekliyorum
CIFT / TEK YUMURTA IKIZLERI
EVLAT EDINME
EGLENCE
Blank page
Blank page

İkizler
İkiz demek katmerli mutluluk ve katmerli zorluk demek! Hamilelik döneminden başlayarak ikizlerle geçecek bir hayatta sizi neler bekliyor? Öğrenmek istiyorsanız tüm ikiz anne adaylarını ve anneleri bu bölüme bekliyoruz.
Skip Navigation Links.
İkizler >
İKİZ BEBEK BEKLİYORUM
   İkiz sahibi olmak; hem de birbirine tıpa tıp benzeyen iki bebeğe sahip olmak; birbirinin kopyası iki insanı dünyaya getirmek… Bunukim istemez ki. Ama buna ancak bazı özelliklere sahip insanlar ulaşabiliyor. İnfertilite tedavisi sonrası oluşan çift yumurta ikizlerinibir yana bırakırsak ikiz, üçüz ya da dördüz çocuğa sahip olmanın ana gereği eşinizin ya da sizin ailenizde uzak akraba olsa bile ikizbebeklerin bulunması. Araştırmalar bu genetik özellikle birlikte yaşları 35-40 arası olan ve daha önce bir çocuk sahibi olan annelerinikiz bebek sahibi olma ihtimallerinin daha yüksek olduğunu gösteriyor. 

   Hamilelik dönemini ikiye bölersek ilk dört ayda hamile bir kadının muayene ile ikiz çocuk sahibi olup olmadığını söylemekdoktorlar için de çok zordur. İkinci dönemde bazı belirtilerden şüphe edilirse çoklu hamilelik olup olmadığı tespit edilebilir.Hamileliğin ilk aylarından itibaren çok yemek yenmediği halde hızlı kilo alınıyorsa, uterus hamilelik ayına uymayan bir şekildebüyüyorsa, karın çevresi olması gerekenden daha genişse, çocuğun hareketliliği vaktinden önce başlamışsa ya da hamilelik şikayetleriartmışsa ikiz bebek beklemek için geçerli nedenleriniz var demektir.

 

loooo.gif