Make your own free website on Tripod.com

BEBEKLER HAKKINDA ISTEDIGINIZ HERSEY BURADA...

BEBEGINIZIN BAKIMI

Home
BEBEGIN CINSIYETINI SECEBILIRMISINIZ ?
OYUNCAK REHBERI
BEBEGINIZIN BAKIMI
BEBEGIN ILK BANYOSU
BEBEGINIZI NASIL YIKAMALISINIZ ?
BEBEGINIZIN CAMASIRLARI
Hamilelikte olusan cilt degisimleri
BEBEK YOLDA
DOGUMA HAZIRLANMA
ikiz bebek bekliyorum
CIFT / TEK YUMURTA IKIZLERI
EVLAT EDINME
EGLENCE
Blank page
Blank page

Bebeğinizin Bakımı
Bebek cildi, bir yetişkinin cildinde olan tüm fonksiyonlara sahip olmasına rağmen, yeterince gelişmemiştir. Bu yüzden ince, kuru ve hassastır. Bebeğinizin hassas cildine ilk günden özenli bir bakım uygulayabilmeniz için pişik, alt temizliği ve banyoyla ilgili ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgiler NIVEA Baby desteğiyle “Bebeğinizin Bakımı” sayfalarında…
Skip Navigation Links.
Bebeğinizin Alt Temizliği
NIVEA Baby Bebeğinizin Alt Temizliğine Önem Veriyor!

Bebeğinizi büyütme ve hayata hazırlama sorumluluğu, ona karşı hissettiğiniz ve kelimelere dökülmesi bile mümkün olmayan sevgi, onu mutlu etmek için duyduğunuz istek, her istediğini yerine getirmeye ve bir damla gözyaşına engel olmaya çalışmak... Anneler bebeklerini mutlu görmek için tüm enerjilerini vermeye hazırdırlar. Bebeklerinizin mutlu olmasını sağlamak için, alt temizliğini doğru bir şekilde yaparak başlayabilirsiniz.

 •  Bebeğinizin Cildi Hassastır, Özel Bakım İster...

Bebek cildi yetişkin cildine oranla ince ve cilt yüzeyini kaplayan koruyucu tabaka henüz yeterince gelişmemiştir. Bu nedenle cilt dış etkenlere karşı bariyer fonksiyonunu tam olarak yerine getiremez. Cildin tam olarak gelişmesi için birkaç yıl geçmesi gerekir...

 •  Bebek Cildi İncedir

Bebek cildi erişkin cildin yarısı kalınlığındadır. Bu yüzden dış etkenlere ve fiziksel sürtünmelere (örneğin çocuk bezinin sürtünmesine) karşı çok hassastır, hemen kızarır. Bariyer fonksiyonu az olduğundan cilde zarar veren maddelerin cilde geçmesi daha kolaydır. Cilt yüzeyindeki mikroorganizmalara karşı yeterince koruma sağlayamaz ve zararlı maddeleri cilde daha kolay geçirir.

 •  Bebek Cildi Kolay Nem Kaybeder

Özellikle yağ ve ter bezleri tam olarak gelişmediği için, bebeklerin ciltleri üzerindeki koruyucu tabaka nem kaybına karşı çok etkili olamaz. Bariyer fonksiyonu yeterince gelişmemiş bebek cildi bu yüzden çabuk nem kaybeder.

 •  Bebek Cildi Çok Hassastır

Bu yüzden alerji riskini en aza indiren, saf ve ciltle uyumlu maddeleri içeren ürünler tercih edilmelidir. Boya maddesi, alkol gibi zararlı maddeleri içeren ürünler kullanılmalıdır.

Bebeğinizin hassas cildi için doğal pamuk ile zenginleştirilmiş yumuşacık bir ürün...

Hassas bebek cildinin ihtiyacına yönelik olarak geliştirilen, bebeğinizin cildini hem temizleyen hem de bakım yapan ıslak temizleme mendilleri, siz annelere pratik çözüm sunuyor.

NIVEA Baby Islak Temizleme Mendilleri “Clean&Soft” sistemi sayesinde, sıradan temizleme mendillerinden farklı olarak tüm kiri mikrosüngerli dokusunda topluyor. %11 oranında kalınlaştırılan Yeni NIVEA Baby Islak Temizleme Mendilleri artık daha da dayanıklı... Doğal pamuk içeren özelliği ile daha yumuşak...

Yapılan laboratuar araştırması gösteriyor ki, yeni NIVEA Islak Temizleme Mendili temiz su kadar yumuşak bir temizlik sağlıyor. Bu karşılaştırmada özellikle su kullanılmasının sebebi, pediatristlerin suyu yumuşak ve cildi rahatsız etmeyen temizleme metodu olması nedeniyle bir karşılaştırma aracı olarak kullanmalarıdır.

NIVEA Baby Islak Temizleme Mendilleri özellikle, 0 ile 3 yaş arasındaki bebeklerin ellerinin, yüzlerinin ve altlarının temizlenmesinde kullanılıyor. Ancak, daha büyük yaşlardaki çocukların ellerini ve yüzlerini temizlemek için de kullanılabilir. Günde kullanılacak 5-6 adetiyle ıslak temizleme mendilleri, annelerin bebek bakımında en sık kullandıkları bebek ürünleri oluyor.

 

Enter supporting content here

loooo.gif